Na Szewskiej o niecodziennej wyprawie w Himalaje!

Już w najbliższy wtorek, 29 września gościem w naszej świetlicy „Na Szewskiej” będzie Maciej Pietrowicz – syn Jerzego Pietrowicza, jeleniogórskiego himalaisty, założyciel Fundacji „Pietrowicz Śladami Uczestników”, której celem jest dbanie o pamięć uczestników polskich wypraw w góry wysokie.

Temat: „Śladami uczestników pierwszej Jeleniogórskiej wyprawy w Himalaje – Annapurna South 1979″

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Maciej Pietrowicz jest inicjatorem projektu „Śladami Uczestników”, którego celem było przypomnienie historii jeleniogórskich himalaistów, uczestników wyprawy na Annapurnę Południową w 1979 roku. Autor książki „Śladami Uczestników Pierwszej Jeleniogórskiej Wyprawy w Himalaje”, która powstała na podstawie rękopisów z wyprawy na Annapurnę w 1979 roku. Pomysłodawca akcji „Jelczem w Himalaje!”, która w 2021 roku ma upamiętnić 50-lecie pierwszej polskiej wyprawy Jelczem w góry wysokie.

Uwaga! Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książki „Śladami uczestników…”. Dochód z jej sprzedaży jest w całości przeznaczony na akcję „Jelczem w Himalaje”.

Przypominamy, że świetlica „Na Szewskiej” czynna jest w każdy wtorek w godzinach 16:00 – 20:00. Zawsze czeka na Was kawa, herbata, owoce i coś słodkiego.

Przewiń do góry Skip to content